Soner Arıca sözleri Leyla Tuna’ya, müziği Onno Tunç’a, düzenlemesi Miraç Kutlu’ya ait olan “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım”  ile müzikseverlerle buluştu.Arka arkaya yayınladığı; “Saklı”, “Bir Yanım Gitti”, “Aşkın Saniyesi”, “Dönsen Bile”, “Kaçalım”, “Yeniden Tanışalım”, “Seni Almazsam” şarkılarıyla müzik listelerine üst sıralardan giriş yaparak, yerini koruyan Soner Arıca, “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım” la da çok iddialı.

 Soner Arıca; “Hep bir Onno Tunç bestesi okumak istemiştim. bu şarkı da çok sevdiğim bir şarkıydı. bu nedenle doğru zaman şimdi diye düşündüm. şarkı bundan sonra sizlere emanet” dedi. En çok klibi olan sanatçı unvanını elinde tutan Soner Arıca, “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım” şarkısının video klibi ile müzik kariyerindeki 70. klibine imza attı. Gökhan Özdemir’in yönetmenliğinde Kaş, Kekova, Saklıkent Kanyonu, Akyaka, Manisa’ya Bağlı Marmara Gölü, Alaçatı’da yapılan çekimler 5 gün sürdü.

Soner Arıca, “Ben Yoldan Gönüllü Çıktım” şarkısının imaj fotoğrafları için kendi stayling’i ile Ufuk Eral’ın objektifine poz verdi.