‘Bozkırın Tezenesi’ olarak anılan Halk Ozanı Neşet Ertaş 9. ölüm yıldönümünde saygıyla anıldı. Gün boyu adı Twitter trend listesinde ilk sıralarda olan usta sanatçı için binlerce paylaşım yapıldı.

Yalan Dünya, Neredesin Sen, Gönül Dağı, Zahidem gibi türküleriyle gönüllere taht kuran ve 2009 yılında UNESCO’NUN ‘Yaşayan İnsan Hazineleri’ envanterine girmeye değer görülen usta halk ozanı Neşet Ertaş ölümünün 9. yıldönümünde saygıyla anıldı.

ÖZEL BİR KONSER DÜZENLENDİ

Halk ozanı Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde düzenlenecek özel bir konserle anıldı. İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği sanatçısı Zafer Gündoğdu’nun şefliğinde gerçekleşen konserde Nilgün Kızılcı, Gülşen Kutlu ve Ümit Tokcan solist olarak sahne aldı. Konserde ayrıca Kırşehir Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu, Kırşehir Belediyesi Abdallar Topluluğu ve Türk Halk Müziği Korosu’nun yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ses ve saz sanatçıları ile TRT Radyoları ses ve saz sanatçıları performans sergiledi. Konser dün akşam saat 20.00’de TRT 2’den canlı olarak yayınlandı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Twitter’da gündem olan Neşet Ertaş, hayranları tarafından sevgiyle anıyor. Twitter trend listesinde birinci olan usta sanatçı için binlerce paylaşım yapıldı.