Sanat dünyasının ünlü isimleri 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla kutladılar.

KENAN DOĞULU: “Özgürlük düşüncesiyle yeni ufuklara doğru korkusuzca yola çıkan Ata’mıza ve onun en çok güvendiği Türk gençliğine selam olsun! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!”

HAKAN ALTUN: “Biz her şeyi gençliğe bırakacağız. Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.”Mustafa Kemal Atatürk19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.”

AJDA PEKKAN: “Geldikleri gibi giderler” diyip, inancı ve cesaretiyle işgal kuvvetleri gemileri arasında Istanbul’dan Samsun’a düşen özgürlük ve egemenlik ateşinin bir yangın olup ülkeyi sarmasının, bir kurtuluş destanının başlamasının, bir Liderin ve bir Ülkenin yeniden doğmasının tarihidir 19 Mayis… “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Mustafa Kemal’in gençlere armağanıdır… Kutlu Olsun.”

IŞIN KARACA: “Gençliğini yaşayamamış bir neslin bize kanıyla, canıyla bıraktığı mirası, sahip olduğumuz her şeyin temelinin atıldığı bu anlamlı günü bir bayram havasında kutlamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına saygı ve rahmetle anıyoruz…”

YONCA LODİ: “Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!Dünyanın en güzel bayrağı sonsuza kadar özgürce dalgalansın diye yola çıkanlara selam olsun!Atam yolunuz yolumuz,son nefesimize kadar. Muhtaç olduğumuz kudret her daim damarlarımızda mevcuttur.”

SONER SARIKABADAYI: “İlkelerine bağlılığımız ve sana olan sevgimiz durmadan artıyor Atam.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.”

MUAZZEZ ERSOY: “101 yıllık emanet…. Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun. 19 Mayis 1919… Türkiye’nin özgürlüğe ilk adımıdır.”

BAHADIR TATLIÖZ: “İyi ki vardın ve iyi ki hep olacaksın.”

GÜLBEN ERGEN: “Binlerce yürek, hep birlikte kutlayacağımız nice gurur dolu, coşkulu bayramlara.”

AYDIN KURTOĞLU: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun . Bugün sorunsuz ve güzel günlerin başlangıcı olsun.”