Yorumculuğun Yanı Sıra Söz Yazarı Ve Besteci Kimliğiyle De Son Yıllarda Öne Çıkan Nejat Çarkacı, Yeni Single Albümü “Azı Karar” İle Tüm Dijital Platformlarda Yerini Aldı. Sanatçı, Yeni Albümden Elde Edeceği Gelirin Tamamını Türkiye De Eğitime Katkı Sunan Vakıf Ve Derneklere Bağışlayacak.

90’lı Yıllarda Seslendirdiği Şarkılarla Tanınan Nejat Çarkacı Uzun Bir Aranın Ardından  2016 Yılında Yayımladığı “Sevda Yorgunu”İsimli Maxi Single, 2017 Yılında Çıkan “Varsın Ayrılık Olsun” Ve “Akasya Kokulu Yarim 2017” Adlı Single Albümlerle Beğeni Toplamıştı. Son Olarak 2018’in Şubat Ayında Dmc Etiketi İle Yayımlanan “Sen Beni Boş Ver” İsimli Çalışmasının Ardından, Yine Söz Ve Müziği Kendisine Ait Olan Yeni Single Albüm “Azı Karar” İle Yeniden Müzikseverlerle Buluşuyor.

Yazın Ruhuna Uygun Hareketli Ve Güçlü Alt Yapısıyla “Azı Karar”, Aşkın Hallerini Eleştiren, Sorgulayan, Biraz Da Kinayesiyle Yeniden Yorumlayan Sözlere Sahip. ‘Aşk Mı Bana, Yoksa Ben Mi Sana Fazlayım’ İkilemi İçinde Kalan Bir Aşk Madurunun Hikayesini Anlatan Şarkının Düzenlemelerini Yeni Neslin Yetenekli Aranjörlerinden Serkan Balkan Yaptı. Birçok Stüdyo Ve Müzisyenin Katkı Sağladığı Çalışmanın Vokal Koçluğunu Ve Kayıtlarını Volkan Yırtıcı, Mix Ve Mastering Çalışmalarını İse Emre Kıral Üstlendi. Şakının Video Klibiyse Sanatçının Daha Önceki Projelerinde Birlikte Çalıştığı Başarılı Klip Yönetmeni Burak Sesli Tarafından Çekildi.

Dijital Platformlardan Elde Edilen Gelirinin Tümü Eğitme!

Spotify, Fizy, Muud Ve Apple Müzik Gibi Birçok Dijital Platformda Dinleyicilerin Beğenisine Sunulan Şarkının Gelirlerinin Tamamını Türkiye De Eğitime Katkı Sunan Vakıf Ve Derneklere Bağışlayacağını Açıklayan Sanatçı, Yeni Albümüyle İlgili Hislerini İse Şöyle Aktardı: “Her Şeyin Bir Ölçüsü Olmalı Hayatta. İçinde Yaşadığımız Şu Büyük Rengarenk Evrende, Havada Uçuşan Her Duygu Taneciğinin Ruhumuza Dokunduğu Anın Bir Anlamı Olmalı. O Anlam Ki İçinde Başka Nice Anlamları Besleyen Bir Yaşam Pınarının Yol Göstereni Olmalı.  Aşk, Mutluluk Ve Huzura Giden O Yolda Her Şey Canı Gönülden Ve Yetebildiğince Olmalı. Hoyratça Sevmektense, Duyguların Da Bir Mantığı Olmamalı Mı? Evet Olmalı… Her Zaman Siyah Ya Da Beyaz Değil, Bazen Griler De Olmalı. Sizce De Her Şeyin Azı Karar Çoğu Zarar Değil Mi?”