2020 yılında dünyaevine giren Merve Özbey-Kenan Koçak çifti, geçtiğimiz ay kızları Elif Özüm’ü kucaklarına aldı. İlk kez anne olmanın mutluluğunu yaşayan Özbey, sevincini sık sık takipçileriyle paylaşıyor.

Pandemi sürecinde sıkı bir sosyal medya kullanıcısı olan Merve Özbey, yeni karesini yayınlamayı ihmal etmedi.

Kızının emziği ve kucağındaki bilgisayarı ile objektif karşısına geçen ünlü şarkıcı, “Dün tam bu haldeydim” ifadelerini kullandı. Yorgun haliyle dikkat çeken Özbey’in esprili gönderisi 67 binden fazla beğeni aldı.

Merve Özbey, kız bebek dünyaya getireceğini, “Gel bakalım güzel kızım… Ailene, vatanına, dünyaya güzellikler, hayırlar getir… Çok şükür…” sözleriyle duyurmuştu.

Kızlarının adına nasıl karar verdiklerini açıklayan Kenan Koçak, “Çok sevdiğimiz isimlerden biriydi. Eşimin rahmetli babası, kızımızın adının ‘Elif’ olmasını istemişti. Bunu da göz önünde bulundurarak Elif Özüm koyduk. Mutluyuz” demişti.

Merve Özbey, hamilelik sürecinde baba acısıyla sarsılmıştı. Şarkıcının 64 yaşındaki babası Ahmet Özbey, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Merve Özbey, acı haber sonrası sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulunmuştu. Babasıyla birlikte çekilen fotoğrafını paylaşan şarkıcı, şu ifadeleri kullanmıştı: Geçen sene tam bugün bu saatler… Nişanım var, telaşım nasıl tatlı anlatamam. Neler değişti babacığım. Mesela dün sen gittin. Bir günde artık ne pazarların ne Fener maçlarının tadı kaldı benim için. Acıların dindi mi bilmem, sesin yerine geldi mi mesela, yemek yiyebiliyor musun? Ne garip…