“İncir”, “İçimdeki Duman”, “Yağmur”, “Bu Nasıl Veda”, “Şehrin Yolu” Ve “Gel Be Gökyüzüm” Şarkılarıyla Tüm Platformlarda Dinlenme Rakamı 500 Milyon’u Aşan İlyas Yalçıntaş Yeni Tekli Çalışması “Kirli Kadeh” İle Müzikseverlerle Buluştu.

İlyas Yalçıntaş “Kirli Kadeh”İn Aranjesi İçin Daha Önce “Yağmur” Ve “Şehrin Yolu” Parçalarında Birlikte Çalıştığı Dj Aytaç Kart İle Bir Kez Daha Bir Araya Geldi. Funk, Disko Ağırlıklı Bir Sound Taşıyan Parça İle İlyas Yalçıntaş  Geçtiğimiz Aralık Ayında Çıkardığı “Bilmece” Ve “Yağmur”Un İzinde Giderek Hareketli Şarkılarda Da İddiasını Koruyor. Şarkının Söz Ve Bestesi Yine İlyas Yalçıntaş’a Ait.

Yönetmenliğini Emrah Özbilen’in Üstlendiği Video İçin Ümraniye Platoları, Şarkının Ruhuna Uygun, 70 Ve 80’lerin Estetiğini Ve Modasını Günümüzle Harmanlayan Retro Bir Tavırda Yeniden Tasarlandı. Melankolik Bir Otel Odası, Konser Alanı Ve Bir Barda Geçen Hikayenin Anlatıldığı Klipte Yalçıntaş’a Ukraynalı Manken Alena Lykhosherstova Eşlik Etti. Prodüksiyonunda Toplam 110 Kişinin Çalıştığı Video Klibin Çekimleri 100.000 Liralık Bir Bütçeyle 20 Saatte Tamamlandı.