Türk Pop Müziğine yeni bir soluk getirmeyi başaran Ertan V İsrafil “Deneyelim” isimli video klibi ile müzikseverlerle buluştu. Mustafa Özen yönetmenliğinde çekilen klipte, ikiliye “Hababam Sınıfı” oyuncuları eşlik etti. Güçlü oyuncu kadrosuyla tüm dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başaran “Deneyelim” kısa sürede tüm müzik kanallarında yer almayı başardı.

 İhsan Ertan Kaya, yıllardır turizm sektöründe iş hayatına devam etse de, çocukluktan beri gelen müzik aşkı ile tekne gezilerinde ki canlı müzik solist performansı ile müzik kariyerine başladı. İsrafil Üstündağ, müzisyen bir ailenin çocuğu olarak, gitarla başlayan ve gelişen besteler, performanslar ile kendini müzik dünyasında buldu.

 Uzun yıllardır, boğazda gezen turizm teknelerinde müzik ile başlayan birliktelik sonucu sahne çalışmalarına beraber devam etmeğe karar veren ikili, kendi Türkçe bestelerinin yanı sıra Arapça, Hintçe, İspanyolca, İngilizce, Rusça vb. dillerde repertuarları geniş yelpazesi ile hatırı sayılır muzik ve şarkı ziyafeti veriyorlar.

  2015 yılında müzik direktörü Göksel Kamçı ile çalışmaya başlayan Ertan V İsrafil, albümde yer alan şarkıların söz ve müziklerini hazırladı. 2017 yılında Balyoz Müzik’le anlaşarak “Kapıkulu” albümünü Aralık ayında piyasaya sürdü. Müzik marketlerde ve digital platformlarda sunulan albüm büyük başarı elde etti.