Geçtiğimiz günlerde Defne Samyeli ve Cem Yılmaz’ın ayrılık haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler’inin galasına katılmayınca ortaya çıkan ayrılık haberleri gerçek çıktı.
Defne Samyeli’nin Cem Yılmaz’ın evinden kendi evine taşındığı çıkan haberler arasındaydı. İkilinin arasının kıskançlık nedeni ile açıldığı ve Defne Samyeli’nin Cem Yılmaz’ı genç oyuncu Serenay Sarıkaya’dan kıskandığı söylenmişti. Defne Samyeli’den çıkan bu söylentilere ilk defa açıklama geldi. Komedyen Cem Yılmaz’la birlikteliğini sonlandıran Defne Samyeli sessizliğini bozdu.
Ayrılık sonrası ortaya atılan iddialara isyan eden Defne Samyeli, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı:
Benim özelim bana aittir.Kimsenin benim özel hayatımla ilgili merakını tatmin etmek gibi bir zorunluluğum, kimseye açıklama borcum yok.İnsanları kışkırtıp konuşturma ya da ‘maksat haber olsun’ mantığıyla dedikodu programlarına içerik sağlamak amacıyla devamlı yalan üreten anlayışı bu yaşımda hala hayretle izliyorum. İşini sağduyuyla yapan basın mensubu arkadaşlarımı yine tenzih ediyorum. Üstüne alınması gereken sözde magazin gazetecileri neyse en kısa zamanda ekmeklerini kazanacakları hayırlı, faydalı başka işler diliyorum…