Aleyna Tilki, önceki gün Emirgan’da bulunan bir mekanda arkadaşlarıyla buluştu. Tilki, sokak müzisyenleriyle çekildiği videonun sosyal medyada ses getirmesiyle alakalı, “Şimdi denk gelse yine şarkı söylerim. Ama güvenlik zafiyeti yaşarım.” dedi.

Bir saat mekanda oturan Aleyna Tilki, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yağan yağmura rağmen gazetecileri kırmayan Tilki, sokak müzisyenleriyle çekildiği videonun sosyal medyada ses getirmesiyle alakalı konuştu.

Şarkıcı, “Yine olsa yine yaparım. Sokaktaki müzisyenlere yardım etmek amaçlı yapmıştım. Sokakta çalışan hiç kimseyi es geçmeyin. Çok emek sarf ediyorlar. Şimdi denk gelse yine şarkı söylerim. Aslında daha da söylemeyi çok istedim ama birazcık korkuyorum. Güvenlik zafiyeti yaşarım. Oradan çıkamayabilirim. Bana bir şey olacağından değil, insanlara bir şey olmasından korkuyorum. Biliyorsunuz konserlerimde bile salondan çıkamıyorum o kadar güvenlik olmasına rağmen… Üst üste yığılıyorlar. Bir de korona var. Bazen sevgi de can acıtabiliyor. Bunu Adana konserimde yaşamıştım” diye konuştu.

İstiklal Caddesi’nde kalabalık karşısında ‘Gesi Bağları’ türküsünü söyleyen Tilki’nin o anları, sosyal medyada gündem olmuştu.