Moldovalı pop ve elektronik müzik şarkıcısı, DAN BALAN, dünya listlerine giren “Dragostea Din Tei” adlı şarkının yeni düzenlemesi yıllar sonra, dünya da ve ülkemizde digital platformlarda en çok dinlenen ve izlenen şarkı oldu.

 

Grammy adayı ve  dünya çapında bilinen bazı hit parçaların yazarı  DAN BALAN yeni klibini, Afrika / Uganda da çekti. Klipte 100 gönüllü zenci çocuk danslarıyla tüm dünyaya enerji ve yeteneklerini sergilediler. Zencilerin vücut yapılarında, kas lif yapılarının beyaz insanlardan fazla olması, vücutlarında daha fazla oksijen sağlamasına neden olduğu için dans ve spor gibi aktivitelerde beyaz insanlardan daha üstün oldukları bilinen bir gerçek. 100 gönüllü çocuk “Numa numa 2” şarkısında kendine özgü danslarıyla  dikkat çekmeye devam ediyor. Youtube kanalında, beş gün gibi kısa bir süre içinde  yedi milyondan fazla insan videoyu izledi.

Türkiye’de de “Numa numa2” müzik listlerinde ilk sıraya yerleşti. Muudmüzik ve fizy de en çok dinlenen ve indirilen şarkılar arasında yer aldı.